Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej

title border

Centrum Wiedzy - Badminton

Witamy w Centrum Wiedzy w Badmin.pl Nasi eksperci od badmintona specjalnie dla Was napisali poniższe artykuły, które mamy nadzieje przyczynią się do rozwoju Waszej gry oraz ułatwią dobór odpowiedniego sprzętu. Znajdziecie tu kilka bardzo ważnych informacji na temat rakiet i ich odpowiedniego doboru, butów do badmintona, naciągów i wiele innych. Wszystko po to aby wizyta na naszej stronie przyniosła Wam jeszcze więcej korzyści i przyjemności.

Zasady gry w badmintona

W przyjazny sposób podane najważniejsze informacje tak odnośnie samej rozgrywki, jak i całej otoczki związanej z badmintonem. Boisko, rakiety, lotki, punktacja, serwowanie, błędy, gra pojedyncza i podwójna to tylko niektóre zagadnienia tutaj poruszane.

Wybór rakiety

Rakieta badmintonowa jest pośrednikiem w przekazywaniu siły uderzenia od gracza do lotki. Rakiety badminton można podzielić według kilku kluczowych parametrów: kształt, sztywność, waga, wielkość rączki (gripu), balans, materiał z którego jest wykonana. Długość rakiety nie może przekroczyć 68cm a jej szerokość 23cm. Generalne wskazówki przy zakupie rakiety dla początkujących i zaawansowanych.

Wymiana owijki

Czynność zmiany owijki jest bardzo prosta, jedyne narzędzia jakie mogą być potrzebne w czasie tego procesu to: nowa owijka bazowa, zewnętrzna lub frotowa, nożyczki, nóż i ewentualnie długopis. Rozróżniamy trzy typy owijek: bazowe, zewnętrzne (wierzchnie) oraz frotowe. W zestawie zawsze znajdują się dwa elementy: owijka oraz taśma zakończająca.

Naciąg i naciąganie rakiet badmintonowych

Poznaj odmiany naciągów, i z jaką siłą je naciągać. Co dzieje się z naciągiem podczas gry? Kiedy należy zmienić naciąg w rakiecie? Co zyskasz, że wydasz pieniądze na wymianę naciągu?

Lotki badmintonowe

Wyróżniamy dwa rodzaje lotek do gry w badmintona: lotki piórowe, oraz lotki syntetyczne (nylonowe). Lotka piórowa nie wybacza błędów technicznych, nieczyste uderzenia w krótkim czasie ją zniszczą a komfort gry szybko się przez to obniży. Dlatego na początku lepiej się uczyć gry lotką syntetyczną, a z czasem kiedy stwierdzisz że Twoje uderzenia są poprawne technicznie, przerzucisz się na pióro.

Parowanie lotek

Pamiętaj też, żeby lotki przechowywać w ciemnym i jeżeli jest taka możliwość, jak najdalej od źródeł ciepła. Nieodpowiednie przechowywanie lotek może spowodować ich wysuszenie, a co za tym idzie, szybsze zużycie się podczas gry. Żeby temu zapobiec stosuję się metodę "parowania lotki".

Pozdrawiamy,
Zespół Badmin.pl