Mój koszyk

0

Łączna wartość

0.00zł

Crossminton

Jeśli chciałbyś uprawiać sport, który jest naprawdę dla każdego to crossminton jest właśnie dla Ciebie. Gra jest dynamiczna tak jak w innych sportach rakietowych - squashu czy tenisie ziemnym, a jednocześnie tak przystępna jak badminton czy tenis stołowy. Niektórzy z nas znają ją jako "speedminton" czy "speed badminton", nazwy wywodzą się od opatentowanej w Niemczech marki tworzącej sprzęt do tej zabawy.

z 6
z 1  
z 6
z 1  

Crossminton różni się troszkę od wspomnianych wcześniej sportów, przede wszystkim nie ma w nim siatki, a znane z badmintona lotki zastąpiono SPEEDERAMI. Są one bardziej stabilne na wietrze. Dzięki tym dwóm czynnikom crossmintona możemy uprawiać wszędzie - w ogrodzie, na plaży, na ulicy, parkingu, czy bardziej ekstremalnie na lodzie czy dachu budynku. Nie jesteśmy ograniczeni niczym poza koniecznością wyznaczenia pola do gry. Co ciekawe grać można również nocą, potrzebujemy do tego tylko specjalnych, podświetlanych lotek. Taką formę zabawy nazywa się często blackmintonem.

Rakiety do crossmintona przypominają wyglądem squashowe, są jednak mocno naciągane, co najmniej na kilkanaście kilogramów. Używamy przy tym tych samych strun co znane ze squashowych klatek. Speeder po uderzeniu może osiągnąć prędkość dochodzącą do blisko 300 km/h.

Crossmintonowa rakieta jest stosunkowo krótka, więc z powodzeniem radzą sobie z nimi najmłodsi, a radość z gry rozkłada się na wszystkie grupy wiekowe. Ten sport to doskonała okazja poprawienia kondycji, w czasie godziny gry spalimy do 600 kalorii, a to znacznie więcej niż np. na siłowni.

Szukając sportu, który można uprawiać na świeżym powietrzu, wewnątrz budynku, niezależnie od warunków pogodowych czy temperatury to z pewnością powinieneś zwrócić uwagę na crossmintona. Wybierając go przed Tobą godziny świetnej zabawy, a przy tym świetny sposób na spalenie zbędnych kalorii. Na początek przygody polecamy gotowe zestawy do gry. Zawierają wszystko co niezbędne do rozpoczęcia zabawy - rakiety, lotki i znaczniki pól. Ciesz się grą w crossmintona!