Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej

title border

Zestaw do gry w badmintona - rekreacyjne lub dla graczy początkujących

Zestaw do gry w badmintona zawiera od 2 do 4 rakiet oraz lotki. Występują również w wersji z siatką do gry stawianej na słupkach i liniami do wyznaczania boiska. Zestawy do badmintona są świetne do gry na zewnątrz jak i na hali. Taki zestaw znakomicie się nadaje do rekreacji i aktywnego spędzania czasu jak również stawiania pierwszych kroków w badmintonie.

Pokaż filtry

Ukryj filtry

Producent
Status
---

Zestaw do badmintona - dla kogo?

Lubisz aktywnie spędzać czas? Podczas wyjazdu na działkę leżenie na hamaku to dla Ciebie najmniej interesująca forma relaksu? Zamiast tego wolisz rozprostować kości, albo wręcz wyszaleć się biegając i skacząc? Badminton jest sportem dla Ciebie!

Jak grać w badmintona?

Badminton to sport, do którego nie potrzebujesz specjalnego przygotowania. Do uzyskania przyjemności z gry nie wymaga się specjalnego miejsca, ani nadzwyczajnych umiejętności. Wystarczy trochę chęci i podstawowy sprzęt. Dwie rakiety do singla, cztery do debla i kilka lotek. Za siatkę może posłużyć kawałek sznurka, choć część gotowych zestawów jest w nią wyposażona. Zabawa polega na przebijaniu lotki przez siatkę, podstawy złapiesz w mig. Dla bardziej profesjonalnej gry warto wczytać się w zasady i zasięgnąć porady trenera.

Zestaw do badmintona od czego zacząć?

Przede wszystkim sprawdź czego potrzebujesz. Czy będziesz grać z partnerem, partnerką, a może do wspólnej gry zaprosicie sąsiadów? Warto wziąć to pod uwagę i zamówić większy zestaw, ten na 4 rakiety. Taki właśnie zestaw do badmintona zawiera na ogół siatkę i słupki, które po wbiciu w ziemię w przydomowym ogródku przemieniają go w arenę badmintonowych meczów. Do gry potrzebne będą jeszcze lotki. Gotowe zestawy zawierają na ogół kilka sztuk, należy pamiętać, że na początku zabawy mogą zużywać się trochę szybciej. Przecież nie od samego startu będziemy idealnie uderzać. Wypada pomyśleć o zapasie w postaci co najmniej jednej tuby. Można zdecydować się na lotki przeznaczone do gry na zewnątrz - airshuttles (airbadminton).

Czym różnią się zestawy do badmintona?

Wyjaśniliśmy już różnicę między zestawem na 2 i 4 rakiety, ten większy zapewni nam wszystko czego potrzeba do gry. Cena odbija się z pewnością na jakości samych rakiet. Im droższy zestaw tym są one lżejsze i na ogół lepiej naciągnięte. W profesjonalnym sklepie nie znajdziemy tak zwanych "marketówek", czyli takich rakiet, w które po kilku uderzeniach zacznie wpadać lotka. Nie mniej inwestując odrobinę więcej mamy większą pewność, że rakiety posłużą dłużej.

Własny zestaw do badmintona

Dla bardziej zaawansowanych graczy lub takich, którzy w sezonie spędzają czas na rekreacyjnym graniu polecamy nabycie tańszych modeli grafitowych lub kompozytowych, których uszkodzenie nie pociągnie nas po kieszeni. Warto pomyśleć nad kupnem specjalnych lotek, mniej podatnych na wiatr. Lotki airshuttle, przeznaczone do gry na zewnątrz nie poddają się podmuchom powietrza i są bardzo wytrzymałe. Do gry nimi polecamy naciągać rakiety z mniejszą siłą.