Mój koszyk

0

Łączna wartość

0.00zł

Filtry i sortowanie

Sortuj po
Status

AirBadminton

Badminton to jeden z najpopularniejszych sportów na świecie. Łatwość gry jest nieporównywalna z innym sportem rakietowym, po prostu wychodzisz na kort i przebijasz przez siatkę plastikową lotkę. Frajda jakiej przy tym doświadczasz jest ogromna. Czasami jednak trudno o odpowiednie warunki do gry. Dzieje się tak szczególnie wtedy kiedy chcesz zagrać na świeżym powietrzu, a wiatr przeszkadza trafianiu do celu. Lotkę co chwilę zwiewa z kortu, a Ty nie możesz się cieszyć soczystymi uderzeniami.

z 2
z 1  
AirBadminton AirShuttle 3pakAirBadminton AirShuttle 2x 3pak
-60%

40.00zł   99.00zł

( 8 )

40.00zł   99.00zł

AirBadminton AirShuttle 3pakAirBadminton AirShuttle 2x 3pak
-50%

25.00zł   49.90zł

( 8 )

25.00zł   49.90zł

z 2
z 1  

Dla miłośników badmintona, którzy nie chcą tracić możliwości gry kiedy wiatr daje się we znaki, powstała nowa odmiana gry - airbadminton. Z punktu widzenia zasad różni się nieznacznie od swojego starszego brata, ale wprowadza pewne rozwiązania mające na celu redukcję wpływu warunków atmosferycznych.

Przede wszystkim lotka airshuttle, nowatorskie rozwiązanie pozwalające na grę na wietrze. Dzięki specyficznej budowie koszyczka nie są podatne na podmuchy, zachowując dzięki temu stabilny tor lotu. Do gry zaleca się stosowanie normalnych rakiet do badmintona z drobną modyfikacją, mianowicie należy je naciągać lżej i możliwie jak najgrubszym naciągiem. Pozwala nam to cieszyć się grą bez konieczności zakupu specjalnego sprzętu, przynajmniej na poziomie rakiet.

Airbadminton jest traktowany jako letnia alternatywa dla badmintona. Miłośników sportu cieszy fakt, że wakacyjna wersja trochę różni się od klasycznej, ale nie na tyle, żeby uczyć się gry na nowo. Ważnym jest wykorzystanie podobnego sprzętu, konieczne jest tylko kupienie odpowiednich lotek. Dzięki nim możemy cieszyć się grą w warunkach, w których gra w badmintona nie byłaby możliwa, a na pewno nie sprawiałaby tyle radości co zwykle.

Szukając rakiet do airbadmintona powinniśmy kierować się zdrowym rozsądkiem, idealne będą tańsze modele badmintonowe. Warto rozważyć wymianę naciągu, żeby dłużej cieszyć się grą bez konieczności zakładania świeżego.