

Parowanie lotek
Badmin.pl Centrum wiedzy
Nieodpowiednie przechowywanie lotek może spowodować ich wysuszenie, a co za tym idzie, szybsze zużycie się podczas gry. Żeby temu zapobiec stosuję się metodę „parowania lotki”
Jeżeli zdecydujesz się na parowanie to:
- robisz to tylko raz, najlepiej kilka dni przed używaniem, min. 1 doba
- otwarta tuba nad parą, lotki zostają potem w tubie
- nie przesadzać, za mocno naparowane lotki tracą swoje właściwości, są ciężkie, inaczej lecą
- generalnie parowanie zwiększa żywotność lotek, ale może się to odbyć kosztem perfekcyjności lotu
- znawcy tematu radzą, żeby parować lotki nad nawilżaczem, jeśli posiada się takie urządzenie. Bo przy parowaniu gorącą parą mogą wystąpić problemy z klejem, np. jest ryzyko, że klej się przemieści i w efekcie lotka nie będzie trzymała kierunku lotu
- najlepiej parować lotki pojedynczą, wystarczą kilka sekund nad parą. Jeśli lotek jest dużo, można parować je w tubach
Dlatego dobrze się sprawdza przy tańszych lotkach, ale już nie koniecznie przy najdroższych, które bez parowania są dużo trwalsze niż tańsze lotki
Pamiętaj też, żeby lotki przechowywać w ciemnym i jeżeli jest taka możliwość, jak najdalej od źródeł ciepła.
Pozostałe wpisy
Moje nowe buty do badmintona
Stając przed wyborem nowych butów do badmintona powinniśmy przede wszystkim określić nasze potrzeby. To one determinują, które produkty powinniśmy rozpatrywać pod kątem zakupów. Poniżej zaprezentujemy krótki przewodnik, który może nakierować nas na właściwe tory. Zatem, krok po kroku, odpowiadamy na kolejne pytania.
czytaj więcej31.01.2023 Badmin.pl Centrum wiedzy
Zasady gry w badmintona dla fascynatów
Gracze badmintona, w naszej dyscyplinie niezbędne jest perfekcyjne opanowanie nie tylko technik uderzeń, ale również znajomość regulaminu i zasad panujących na boisku. Znajdziecie tutaj sporo mniej lub bardziej przydatnych informacji ujętych w formie rozbudowanych zasad gry.
czytaj więcejBadmin.pl Centrum wiedzy
Zasady gry w badmintona
W przyjazny sposób podane najważniejsze informacje tak odnośnie samej rozgrywki, jak i całej otoczki związanej z badmintonem. Boisko, rakiety, lotki, punktacja, serwowanie, błędy, gra pojedyncza i podwójna to tylko niektóre zagadnienia tutaj poruszane.
czytaj więcejBadmin.pl Centrum wiedzy
Lotki badmintonowe
Do gry w badmintona służą lotki wykonane z różnych materiałów. Znajdziemy wśród nich takie, których podstawą jest tworzywo sztuczne lub materiał naturalny. Główka może być nylonowa lub wykonana z korka, pokrytego skórą. Piórka najczęściej wykonane są z nylonu lub naturalne, które pochodzą od kaczek lub gęsi (najlepsze lotki). Od jakiegoś czasu na runku znaleźć można
czytaj więcejBadmin.pl Centrum wiedzy
Naciąg i naciąganie rakiet badmintonowych
Poznaj odmiany naciągów, i z jaką siłą je naciągać. Co dzieje się z naciągiem podczas gry? Kiedy należy zmienić naciąg w rakiecie? Co zyskasz, że wydasz pieniądze na wymianę naciągu?
czytaj więcejBadmin.pl Centrum wiedzy
Wymiana owijki
Czynność zmiany owijki jest bardzo prosta, jedyne narzędzia jakie mogą być potrzebne w czasie tego procesu to: nowa owijka bazowa, zewnętrzna lub frotowa, nożyczki, nóż i ewentualnie długopis. Rozróżniamy trzy typy owijek: bazowe, zewnętrzne (wierzchnie) oraz frotowe. W zestawie zawsze znajdują się dwa elementy: owijka oraz taśma zakończająca.
czytaj więcejBadmin.pl Centrum wiedzy