Mój koszyk

0

Łączna wartość

0.00zł

Jak przygotować lotki do badmintona

30.05.2023 Badmin.pl Centrum wiedzy

Czy można przedłużyć życie lotek do badmintona? Przygotuj je odpowiednio przed rozpoczęciem gry, a na pewno będą służyły dłużej. Zawodnicy, którzy używają lotek piórowych wiedzą jak łatwo je zniszczyć. Gdy konstrukcja lotki pęka to konieczna jest wymiana, a lotki niestety nie tanieją.

Lotki do badmintona z piórami o dłuższej żywotności

Zastanawiasz się oczywiście, jak sprawić, by lotka z piór wytrwała dłużej, aby nie niszczyć całej tuby lotek przy każdym meczu. Oczywiście wyjaśnimy Ci to dokładnie. Aby przedłużyć żywotność lotek do badmintona, najważniejsze jest trzymanie ich z dala od wysokich temperatur lub ekstremalnie niskich, które powodują, że pióra stają się kruche. Ze względu na ciepło lub zimno pióra wysychają i tracą swoją jakość, dlatego najlepiej przechowywać je zawsze w suchym, ciemnym i chłodnym miejscu. To najlepszy sposób na ochronę twoich lotek. Mimo tych środków zapobiegawczych zawsze warto przygotować lotki przed treningiem lub meczem.

Jak przygotować lotkę z piór?

Celem przygotowania piórkowych lotek do badmintona jest reaktywacja olejków w piórach. Te naturalne oleje sprawiają, że pióra są bardziej elastyczne, miękkie i bardziej wytrzymałe. Dzięki naszej metodzie możesz przygotować transport z jednodniowym lub tygodniowym wyprzedzeniem. Co więcej, lotki wytrzymują do 3 razy dłużej, a konstrukcje prawie się nie łamią, chyba że naprawdę źle trafisz w lotkę.

Czego potrzebujesz:

  • Czajnik;
  • Woda w czajniku;
  • Piórkowe lotki do badmintona wraz z tubą;
  • Rakieta do badmintona lub dłuższy przedmiot mieszczący się w tubie.

Aby ochronić lotki do badmintona przed szybkim zużyciem wykonaj następujące kroki:

  • otwórz tubę z lotkami;
  • uruchom czajnik i upewnij się, że para dostaje się do wnętrza tuby;
  • rakietą przepchnij lotki, które po wyciągnięciu na górze tuby umieść na końcu;
  • powtórz ten proces tak, aby każda z lotek była poza tubą co najmniej raz, optymalnie dwa razy.
Na kilka godzin przed grą opróżnij tubę, następnie osusz ją i umieść w niej lotki do badmintona. Lotki powinny przesychać w tubie.

Jeśli parujesz lotki na kilka dni przed grą (3-4) to po procesie zostaw lotki w tubie z jedną zaślepką. Jeśli parujesz lotki na tydzień, dwa przed grą to pozostaw obydwie zaślepki.

Pamiętaj, żeby dostosować proces do lotek, których używasz. Być może wystarczy tylko jedna seria parowania, a może konieczne będą dwie. Z czasem nauczysz się rozpoznawać czy proces jest optymalny.

Pozostałe wpisy