Mój koszyk

0

Łączna wartość

0.00zł

Ranking lotek do badmintona

19.12.2023 Badmin.pl Centrum wiedzy

  • Maxx Super Series - turniejowa lotka o wyjątkowej trwałości
  • RSL Classic - dla zawodników szukających lotek o doskonałym torze lotu
  • Dunlop Aeroflite No.5 - piórowa lotka treningowa w przystępnej cenie
  • Youhe S100 - lotki do badmintona o świetnym stosunku jakości do ceny
  • Maxx S10 - gęsie pióro do treningów przed ważnymi zawodami

Nasz ranking lotek do badmintona przygotowaliśmy z myślą o osobach szukających lotek, które mogą być alternatywą dla drożejących lotek Yonexa czy Victora. Co ciekawe w wielu przypadkach nie tylko te produkty nie ustępują jakością, ale wręcz mogą poszczycić się lepszą od lotek piórowych używanych w czasie zawodów BWF czy PZBad. Jeśli szukasz piórek, które mają dobrą trwałość, pewny tor lotu i powtarzalność to przygotowaliśmy dla Ciebie ranking najpopularniejszych lotek do badmintona. Zatem, które modele zasługują na naszą największą uwagę?

Miejsce 5. Maxx S10

Malezyjska marka, która przez jakiś czas była nieobecna na polskim rynku, wraca z przytupem. W ofercie kilka modeli lotek, na dwa z pewnością trzeba zwrócić uwagę. Na miejscu piątym naszego rankingu lotek niższy model z gęsich piór. Lotka jest trwała, może nie wyjątkowo, ale na pewno powyżej średniej. Ma za to doskonały tor lotu, a każda kolejna nie odstaje jakością od poprzednich. Dzięki temu możemy pracować nad swoimi zagraniami w odpowiednich warunkach. Produkt dla osób szukających lotek do treningów gęsimi piórkami, ale chcących zostawić trochę w budżecie na inne akcesoria.

Lotki Maxx S10

Miejsce 4. Youhe S100

Do niedawna no name'owa marka, która wkradła się na rynek lotek piórowych i zawładnęła sercami wielu badmintonistów. Lotki Youhe to definicja trwałości, być może ustępują innym w tej półce cenowej jakością, są trochę mniej powtarzalne, to jednak grać można nimi godzinami, co jest ich wyróżnikiem. Polecamy wszystkim graczom klubowym, dobre zarówno do treningów, jak i gier rekreacyjnych. Z powodzeniem sprawdzą się w nierankingowych turniejach, szczególnie amatorskich, gdzie poziom graczy jest różny, a trwałość lotek kluczowa.

Lotki Youhe S100

Miejsce 3. Dunlop Aeroflite No.5

Jedyne piórowe lotki do badmintona w cenie poniżej 100 złotych w naszym zestawieniu. Jeśli nie liczyć promocji na niektóre marki to zasadniczo jedyne godne uwagi dla gracza klubowego. W ofertach sklepów czy klubów ciężko znaleźć coś o podobnej jakości, co nie kosztowałoby ponad 100 złotych. Lotki Dunlop to głównie bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Nie wyróżniają się przesadnie ani trwałością, ani torem lotu, ani powtarzalności. W każdym z tych aspektów są mocne, ale w żadnym wybitnie, co czyni jest bezpiecznym wyborem, szczególnie jeśli zależy nam na oszczędności przy zakupie kolejnych tub.

Lotki Dunlop Aeroflite No.5

Miejsce 2. RSL Classic

Nazwa jakże adekwatna do pozycji wśród lotek do badmintona. Gęsie pióro, lotki premium, które dzięki swojej rosnącej popularności zabierają dużą część rynku Yonexowi i Victorowi. Jakością przypominają zarówno AS 50 jaki Master Ace, a więc dwie lotki najczęściej wybierane do turniejów. Puryści z pewnością powiedzą, że nie wypada, ale to świetny produkt i z powodzeniem można rozgrywać nim przeróżne zawody. Drugie miejsce w rankingu mogłoby być z powodzeniem pierwszym, ale ustępują jednemu modelowi lotek do badmintono, a są to...

Lotki RSL Classic

Miejsce 1. Maxx Super Series

Co tu dużo tłumaczyć, seria jest super i koniec. Lotki mają wszystko, jakość, która z pewnością przewyższa topowe modele najpopularniejszych producentów, wytrzymałość, która znacznie odstaje od kanonów rynku. Oczywiście są to gęsie pióra jakości premium, każda kolejna lotka identyczna jak poprzednia. W tej cenie ze świecą szukać produktu choćby zbliżonego do Maxx Super Series. Jedyne na co można narzekać to to, że tempo w jakim znikają z półek niekiedy powoduje, że są trudniej dostępne. Ranking lotek piórowych do badmintona nie mógł mieć innego lidera.

Lotki Maxx Super Series

Lotki do badmintona

Pozostałe wpisy