Mój koszyk

0

Łączna wartość

0.00zł

Ranking rakiet do badmintona - najlepsze polecane rakiety do badmintona

17.10.2023 Badmin.pl Centrum wiedzy

  • Yonex Nanoflare 1000 Z - rakieta do badmintona z rekordowym uderzeniem
  • Yonex Arcsaber 11 Tour - idealna rakieta badmintonowa dla gracza klubowego
  • Oliver Extreme Light 69 - bardzo lekka rakieta do badmintona
  • Karakal Black Zone 20 30 50 - uniwersalne rakiety do badmintona
  • Black Knight Max-Force 60 - idealna pierwsza rakieta badmintonowa

Na rynku jest tak wiele rakiet do badmintona, że niekiedy nie sposób się zdecydować. A czy Ty wiesz, którą z nich wybrać? Szczególnie kiedy miałeś stosunkowo niewiele styczności z rakietami? Na pewno weź pod uwagę kilka szczególnie ważnych aspektów, np. gdzie zamierzasz grać i na jakim poziomie? Jak mocnym jesteś zawodnikiem - czy poradzisz sobie z trudniejszymi rakietami? Ile chciałbyś wydać na rakietę? Pamiętaj, że przychodzimy Ci z pomocą i w naszym rankingu rakiet do badmintona sugerujemy modele, na które warto zwrócić szczególną uwagę. Poniżej znajdziesz listę pięciu najlepszych rakiet badmintonowych. Być może dzięki niej znajdziesz tę właściwą.

Miejsce 5. Black Knight Max-Force 60

Absolutny hit jeśli chodzi o rakiety dla początkujących lub osób szukających tańszej rakiety do badmintona wykonanej z grafitu. Model mniej znanej marki, bo z całym szacunkiem, ale kanadyjski Black Knight jest pewnie bardziej znany graczom squasha niż badmintonistą. Nie stanęło to jednak na przeszkodzie do stworzenia świetnej rakiety do bada. Max-Force 60 to pozycja rynkowa świetnie zbalansowana pod kątem elastyczności, wagi, wyważenia i ceny. Ten model kosztuje ok. 150 złotych, a oferuje jakość znaną z modeli za dwukrotność tej kwoty u popularniejszych wytwórców. Jeśli przy zakupie mamy kierować się rozsądkiem a nie popularnością danej marki to powinien być nasz pierwszy wybór.

Miejsce 4. Karakal seria Black Zone

Brytyjski producent oferuje nam trzy podobne modele, różniące się lekko wagą i wyważeniem. Różnice są tak subtelne, że spłaszczyć je można do wyboru koloru wiodącego w danej rakiecie. Każda z nich to przykład uniwersalnej rakiety do badmintona. Wysokiej jakości materiał stosowany przez Karakala pozwala nie tylko na zachowanie pierwotnych właściwości rakiety przez długi czas, ale również na naciągnięcie jej w dużym zakresie siłowym. To szczególnie ważne dla osób szukających pięknego dźwięku przy uderzeniu. Karakal Black Zone to dobry przykład świetnie zaprojektowanych rakiet w rozsądnej cenie.

Miejsce 3. Oliver Extreme Light 69

Trzecie miejsce w naszym rankingu należy do rakiety, która oczarowuje każdego kto nią zagra. To ultralekka rakieta, w całości wykonana z grafitu! O tak, również rączka jest karbonowa, a cała rama to jednolita konstrukcja. Dzięki temu rakieta Extreme Light zyskuje szybkość, a dzięki temu jest łatwo manewrowalna i pozwala na piekielnie mocne uderzenia. To jedna z rzeczy, które zaskakują osoby wybierające cięższe rakiety do badmintona. Jak ta leciutka konstrukcja może oddawać tyle energii? Duża w tym zaleta zastosowanego materiału, Eplon + K12 - unikatowy system marki Oliver daje nie tylko świetną sprężystość, ale również trwałość, dzięki którym rama stale przenosi moc, a robi to przy zachowaniu kontroli i dobrej redukcji drgań.

Miejsce 2. Yonex ArcSaber 11 Tour

Można pokrótce nazwać ją uproszczoną wersją ArcSaber 11 Pro, lecz byłaby to krzywdząca opinia. Ta rakieta do badmintona została stworzona z myślą o graczach klubowych i to w ich rękach sprawdza się najlepiej. Jest bardziej miękka niż jej odpowiedniczka dla profesjonalistów, dzięki temu zyskuje na sile przy wolniejszym swingu. Wybacza również więcej błędów, co pozwala na przekazanie jej w ręce szerszego grona zawodników. Jej miejsce w rankingu rakiet do badmintona nie jest przypadkowe, Yonex postarał się przy jej produkcji, w modelu zastosowano kilka ciekawych nowinek. Między innymi system zmniejszający pracę poszczególnych strun względem siebie oraz poprawę kontaktu lotki na rakiecie, dzięki umiejętnemu dobraniu twardości ramy. Jeśli jesteś zawodnikiem klubowym, treningi łączysz z grą w lidze lub amatorskich turniejach to ta pozycja jest dla Ciebie.

Miejsce 1. Yonex Nanoflare 1000 Z

Pierwsze miejsce w rankingu rakiet do badmintona należy do 1000 Z. Nie bez przyczyny. Jest to model naszpikowany technologiami, każda z nich ma na celu optymalizację pod kątem gry zawodniczej. Model, którym uderzono lotkę z oszałamiającą prędkością 565 km/h. Rekord pobito w 2023 roku, w laboratorium Yonexa w Japonii. Nie sposób wymienić jej zalet, ale o tym jak dobrą jest rakietą niech świadczy fakt, że po jej premierze kilku czołowych zawodników list BWF od razu zaczęło nią grać. Rakieta do badmintona Nanoflare 1000 Z przebojem wdarła się do oferty rakiet premium i podbiła serca wielu graczy. Posiada aerodynamiczny kształt, jest odrobinę dłuższa niż standardowe rakiety do badmintona, dzięki czemu nie tylko szybko tnie powietrze, ale i nadaje lotce niespotykanej dotąd prędkości. Jeśli jesteś entuzjastą badmintona i szukasz modelu, który zrobi na Tobie wrażenie to jest to rakieta dla Ciebie. Znajdziesz ją w ofercie najlepszego sklepu badmintonowego - badmin.pl

Rakiety do badmintona

Pozostałe wpisy