Mój koszyk

0

Łączna wartość

0.00zł

Jak zbudować boisko do badmintona?

26.06.2023 Badmin.pl Centrum wiedzy

W sezonie wakacyjnym wiele osób zadaje sobie podobne pytania. Co jeśli nie mamy odpowiedniej siatki, słupków czy linii? Jak poradzić sobie ze zbudowaniem boiska w warunkach polowych?

Zestawy do badmintona

Problem znika jeśli mamy ze sobą zestaw do badmintona. Takie często zawierają siatkę, słupki i napinacze. Oczywiście poza niezbędnymi do gry rakietami i lotkami. Co jeśli zamiast zestawu mamy tylko rakiety i lotki? Na pewno nie ma co popadać w przygnębiający nastrój, bo wokół nas pełno rzeczy, z których możemy "zbudować boisko".

Zestawy i linie do badmintona

Boisko do badmintona w plenerze

Jeśli nie zadowala nas odbijanie lotki między sobą, a do pełni szczęścia potrzebujemy rozegrać mecz lub cały turniej, to niezbędny będzie do tego kort. Za taki może posłużyć kawałek ogródka lub placu przedzielony ogrodzeniem. Jeśli jesteśmy poza własną działką to poszukajmy miejsca gdzie w odległości kilku metrów od siebie rosną dwa drzewa, wtedy kawałek sznurka może służyć nam za siatkę do badmintona. Do wyznaczenia linii mogą posłużyć nam patyki ułożone w narożnikach boiska (zdjęcie). To jeśli gramy na trawie. Na gołej ziemi czy piasku linie możemy po prostu wykreslić w podłożu. Na asfalcie lub betonie linie z łatwością odrysujemy kredą.

Dla ambitniejszych, którzy chcą boisko wyznaczyć dokładnie, z widocznymi liniami, mam pro tipa, z którego nieraz sam korzystałem. W sklepie z chemią gospodarczą znajdziecie sznurki na bieliznę, bardzo często w dobrze widocznych kolorach, np. czerwonym lub pomarańczowym. Przy użyciu kilku śledzi (zagięte kawałki drutu, rozdwojone patyki) możemy je przymocować do gleby i stworzyć całkiem zgrabne linie.

O zamienniki do rakiet czy lotek trudno, a mało tego, bo do gry na świeżym powietrzu warto zaopatrzyć się w lotki Airshuttle, czyli te, które nie poddają się zbyt łatwo wiatrowi.

A zatem, żeby zastąpić słupki możemy się posłużyć drzewami, kijami wbitymi w ziemię, metalowymi prętami. Ba! Jeśli mamy dwie rozkładane drabiny to wystarczy pociągnąć sznurek między nimi i siatka gotowa. Odnośnie samej siatki to oczywiście sznurek i wszystkie jego wariacje, płot czy ogrodzenie. To wszystko może z powodzeniem zastąpić nam siatkę do badmintona. Najważniejsze, żebyśmy pamiętali o zabraniu ze sobą rakiet i lotek.

Pozostałe wpisy